theme wordpress
آموزشپایگاه دانشلوگو

اشتباهات رایج در سفارش طراحی لوگو

اشتباهات رایج در سفارش طراحی لوگو

اشتباهات رایج در طراحی سفارش لوگو

۱-زیبا باشد و در یک سایز باشد.

اشتباهات رایج در سفارش طراحی لوگو : در سفارش طراحی لوگو اشتباهات زیادی وجود دارد. اول اینکه در طراحی لوگو شما باید از قبل یک طرح و پیش زمینه ای نسبت به چیزی که میخواهی طراحی شود را داشته باشید. و در هنگام سفارش به سوالاتی مانند اینکه چه طرحی را میخواهد. که اکثر طراحان از شما می پرسند جواب شما این نباشد که« نمیدانم به هر صورتی باشد ولی زیبا و جذاب طراحی شود.» در این صورت هم طراح نمی‌داند که چه طرحی را میخواهد که برای شما طراحی کند. و همین که شما نمیدانید که طرحی را می‌خواهید و نمی دانید چه چیزی را میخواهید که در انتخاب آن مصمم باشید.  در این صورت هم طراح و هم شما دچار سردرگمی خواهید بود و مسلماً نیز طرحی که برای شما طراحی می‌شود مد نظر شما نخواهد بود چون انتقال اطلاعات مفید بین اطلاعات لوگو و طراح صورت نگرفته است.

۲-تبدیل لوگو و طرح برند شما به آثار پیکاسو.

وقتی که طرح اولیه شما آماده شد و طراحی شما شروع شد. این زمینه فکری را برای طرح و لوگوی خود نداشته باشید که در نهایت برند و لوگوی شما یک نقاشی از آثار پیکاسو خواهد بود. و طرح شما مانند آثار نقاشان خواهد شد. نقاشی با طراحی لوگو زمین تا آسمان متفاوت است. و لوگو یک پرستیژ خاص خود را دارد .علامت تجاری یک نقاشی دستی نیست که فعالیت شما را بتواند برای مشتریان نشان دهد. استفاده از طراحی های نقاشی گرایی در طراحی لوگو این نه تنها جذاب نخواهد بود و در جذب مشتری موفق نخواهد بود بلکه باعث سرخوردگی شما در بین مشتریان خود خواهد شد در طراحی علامت تجاری نباید بیش از اندازه و بیش از حد رنگ و لعاب برای طرح شما داده شود در این صورت نه تنها باعث جذابیت نخواهد شد بلکه باعث بد جلوه دادن طرح شما خواهد شد.

۳-می توانید تا یک روز طراحی لوگو هم را انجام دهید.

بیشتر طراحان با این مشکل رو به رو هستند که وقتی مشتریانشان عجله ای برای طراحی لوگو دارند. و می خواهند که طرح خود را فقط در یک روز طراحی و آماده شده باشد در حالی که برای طراحی لوگو حداقل دو روز زمان لازم است.

مراحل طراحی لوگو

  •  زمینه سازی طرح.
  • طراحی طرح بر روی کاغذ.
  • وارد کردن این طرح اولیه به داخل سیستم کامپیوتری.
  • طراحی نهایی و فاینال کردن طرح.
  • فرستادن طرح برای مشتری تا تایید نهایی.
  • عوض کردن طرح اولیه در صورتی که مورد تایید مشتری نباشد تا موارد مجاز.

با توجه به مراحل طراحی که در بالا گفته شد به این نتیجه خواهیم رسید که طراحی لوگو در یک روز امکان پذیر نخواهد بود.

در خوشبینانه ترین حالت ممکن در دو یا سه روز زمان لازم است تا طراحی لوگو نهایی شود.

 


خواندن این مطلب را از دست ندهید: تاثیر لوگو در جلب توجه مشتریان


۴-شلوغی بیش از حد در طراحی لوگو و استفاده از المان های زیاد.

در استفاده از المان ها در طراحی لوگو نباید بیش از اندازه و بیش‌ از موارد مورد نیاز از المان ها استفاده کرد و المان ها در طراحی لوگو به این منظور استفاده می‌شوند که مفهوم فعالیت شما به مردم عادی و مشتریان برساند. و در طراحی لوگو هرچند که لوگوی شما ساده تر باشد جذاب تر و گیرا تر خواهد بود. و منظور از ساده بودن این نیست که طرح های جزئی در طراحی استفاده شود منظور از طراحی ساده لوگو این است که طرح شبیه به نقاشی آثار پیکاسو که در بالا هم گفته شد تبدیل نشود و خیلی خیلی شلوغ نباشد.

۵-استفاده از اسامی خانوادگی در طراحی لوگو و علامت تجاری.

در آخرین مورد از نمونه اشتباهاتی که مشتریان در انتخاب علامت تجاری خود مواجه می شود. این است که در طراحی لوگو از اسم و فامیل خود استفاده می کنند به نظر من با توجه به تجربیاتی که در این زمینه دارم استفاده از اسم های خانوادگی جذابیتی برای مشتری نخواهد داشت. و استفاده از این اسامی در علامت تجاری برای شما مفید نخواهد بود البته در این مورد استثنائاتی نیز وجود دارد که استفاده از اسامی خاص در این مورد حتی می‌تواند جذاب نیز واقع شود که در این صورت به خاص بودن اسم مورد نظر بستگی دارد.

 


لینک های مفید برای شما: 


 

[امتیاز: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
نمایش بیشتر

Mahdi

مهدی نصرتی مدیر سایت آریا لوگو متخصص طراحی گرافیک. من و همکارام خیلی خوشحال هستیم که سهمی از پیشرفت شما در دست ما رقم خواهد خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن