theme wordpress
آموزشبازاریابی اینترنتیپایگاه دانش آریا لوگو

اصول بازاریابی و فروش

اصول بازاریابی و فروش

اصول بازاریابی و فروش برای مدیریت هر کسب و کار یک اصل حیاتی است و باید دانش و آگاهی های لازم در زمینه های گوناگون را داشته باشد یکی از مهمترین ابزار هایی که برای به انجام رساندن کسب و کار وجود دارد و نیاز است آگاهی از اصول بازاریابی و فروش است که در این مقاله می خواهیم اصول بازاریابی و فروش را برای شما توضیح دهیم.

 

اصول بازاریابی و فروش - آریا لوگو

اصول بازاریابی و فروش – آریا لوگو

شاخه اصلی هر کسب و کار

هر کسب و کاری که به وجود می‌آید بدون فروش قطعاً از بین خواهد رفت جذب مشتری با داشتن صرفاً سالها تجربه کاری یا داشتن مدرک عالی رخ نمی‌دهد و بازاریابی برای کسب و کار خود ای یک مهارت جدایی است مدیران کسب و کار به فروشندگان خود در زمینه بستن قرارداد و فروش آموزش هایی میدهند و فروش زمانی به ثمر میرسد که قرارداد پرداخت هزینه کالا به امضا رسیده باشد و پول پرداخت شود.

چرخه فروش

در هر فعالیتی در جهت فروش چرخهای در آن قرار دارد این چرخه فروش می تواند بسیار سریع باشد مانند خرید محصولات غذایی ای یا فرآیند طولانی داشته باشد مثلا تجهیزات یا سنگین یا ساختمان ها.پس از آن که فروش انجام شد مدیران کسب و کار باید مطمئن شوند که این مشتری به مشتری همیشگی شرکت تبدیل خواهد شد به همین دلیل می توانند ارتباط خود را با مشتری حفظ کرده و یا محرک هایی را برای خرید مجدد به مشتری ارائه دهند و این نکته را در نظر بگیرید که حفظ مشتری فعلی نیازمند هزینه و تلاش کمتری نسبت به جذب مشتریان جدید می باشد به همین دلیل مدیران باید مدیریت روابط مشتری را بلد باشند.

مدیریت رابطه با مشتریان

حفظ رابطه با مشتریان فعلی خود یکی از اصول بازاریابی و فروش است و دانستن اینکه کجا چگونه و در چه زمانی مشتریان اقدام به خرید می کنند برای سلامت بلند مدت کسب و کار خود مهم است.

قسمت فروش کسب و کار

شرکت هایی که در مناطق بزرگ فعالیت می کنند در چندین استان چندین کشور فعالیت می کنند معمولا قسمت ها و گروه هایی را برای رسیدگی به اقدامات فروش خود دارند و هماهنگ سازی میان قلمرو های مختلف کسب و کار خود ای یکی از نقش اصلی مدیر کسب و کار میباشد.

قیمت گذاری محصولات و خدمات

یکی دیگر از اصول بازاریابی و فروش قیمت گذاری کالاهای کسب و کار و یا خدماتی که شما برای مشتریان ارائه می دهید.

چندین رویکرد بر اساس سیستم قیمت گذاری وجود دارد مدیران کسب و کار ها می توانند استفاده کنند:

  •  بر پایه روابط :با تجزیه و تحلیل رقبای اصلی خود هزینه‌های تولید و خدمات خود را تعیین میکنند.
  •  هزینه ها : این نوع قیمت گذاری یکی از ساده ترین روش است که می توان استفاده کرد.
  •  قیمت های بازار :مدیران با استفاده از این نوع رویکرد قیمت مناسب بازار هدف را برای کالای خود برمی‌گزینند.

بازاریابی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم با اصول بازاریابی و فروش آشنا بشیم اول کار به بینیم که کلا بازاریابی یعنی چه بازاریابی یعنی فعالیت ها و تلاش هایی که به طور کلی منجر به فروش کالا و باعث رشد کسب و کار شما خواهد شد.یک نکته حرفه ای در بازاریابی وجود دارد و این است که ایجاد تقاضا برای فروش محصولات خود یک شرکت موفق زمانی می تواند به بالاترین فروش برسد که تقاضا بر محصولاتش بیشتر شده باشد حرفه ای ها این را می‌دانند و این تقاضا را خودشان در مخاطبشان ایجاد می‌کنند.


لینکهای مفید برای شما:


اصول بازاریابی و فروش در آریا لوگو

 

[امتیاز: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
نمایش بیشتر

Mahdi

مهدی نصرتی مدیر سایت آریا لوگو متخصص طراحی گرافیک. من و همکارام خیلی خوشحال هستیم که سهمی از پیشرفت شما در دست ما رقم خواهد خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن