theme wordpress
آموزشآموزش فتوشاپپایگاه دانش آریا لوگو

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

یکی از مهمترین مسائلی که در طراحی وب سایت ها اهمیت دارد و قابل توجه است اهمیت به روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت می باشد روانشناسی رنگ یعنی اینکه نحوه تاثیر رنگها بر رفتار و احساس انسان است. با توجه به اینکه اهداف طراحی سایت ممکن است افزایش بازار فروش و بازاریابی اینترنتی و معرفی خدمات و محصولات یک سازمان و یا یک شرکت باشد که در این صورت به طور مستقیم با مخاطب خود در ارتباط نیست باید با توجه زمانی که کاربر در سایت ما سپری می‌کند و بررسی می‌کند اهمیت بسیاری دهیم و با به کارگیری رنگ ها در موقعیت های مناسب بتوانیم تمرکز کاربر را به خود جلب کنیم تا بتوانیم کاربرانی که در حال وبگردی هستند احساس خوبی از ما در آنها ایجاد شود.

بنابراین اهمیت ایجاد حس خوب و ایجاد رابطه کاربری با کاربر در وبسایت با رنگها و شناخت مفهوم رنگها اهمیت بسیاری دارد.

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت - آریا لوگو

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

رنگ قرمز احساس هیجان اشتیاق و انرژی است.

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت : رنگ قرمز نشان‌گر انرژی می باشد همچنین باعث افزایش ضربان قلب و سرعت تنفس مخاطب می‌شود اتومبیل های قرمز برای دزد ها جذاب تر است و رنگ ها در کشورهای مختلف مفهوم های زیادی دارد مثلاً در روسیه استفاده از آن باعث بی اعتمادی به فرد مقابل می شود زیرا نشانه بدی در این کشور تلقی می شود.

رنگ آبی اعتماد صداقت آرامش هوش و قدرت را نشان میدهد.

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت : رنگ آسمان ها از محبوب ترین رنگ های دنیا می باشد و مخالف رنگ قرمز است نشانه صلح و آرامش می باشد باعث میشود تا بدن در واکنش به رنگ آبی مواد شیمیایی آرامش دهنده تولید کند در اتاق استراحت و خواب از رنگ آبی استفاده می شود.

رنگ سبز امید به تازگی تعامل و اطمینان را نشان می دهد.

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت : رنگ سبز از محبوبترین رنگ ها در تزیین می باشد او را ترین رنگ برای چشم مخاطب می باشد می تواند بینایی را بهبود ببخشد و رنگ سبز باعث آرامش و طراوت است.

رنگ زرد ای دوستی اعتماد و خوشبینی را نشان می دهد.

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت : رنگ زرد رنگ شادی می باشد در حالی که رنگ خوشبینانه است و اغلب مردم با همین رنگ زرد احساس خوبی دارند باعث افزایش سوخت وساز بدن می شود.

رنگ بنفش شخصیت کیفیت را نشان می دهد.

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت :رنگ بنفش ثروت است. وبه عنوان رنگ مصنوعی نیز شناخته می شود.


لینک های مفید برای شما : 


آریا لوگو : www.aryalogo.com

[امتیاز: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
نمایش بیشتر

Mahdi

مهدی نصرتی مدیر سایت آریا لوگو متخصص طراحی گرافیک. من و همکارام خیلی خوشحال هستیم که سهمی از پیشرفت شما در دست ما رقم خواهد خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن