theme wordpress
آموزش فتوشاپپایگاه دانشپایگاه دانش آریا لوگو

نکات کلیدی طراحی پوستر و تراکت تبلیغاتی

نکات کلیدی طراحی پوستر و تراکت تبلیغاتی

نکات کلیدی طراحی پوستر و تراکت تبلیغاتی – آریا لوگو : شرکت ها یکی از موثرترین و ایده آل ترین روش های تبلیغاتی هستند و شما با استفاده از تراکت ها میتوانید در حجم بالا و هزینه های کمتر محصولات خودتان را به صورت وسیع تبلیغ کنید. و در طراحی تراکت های تبلیغاتی یکسری نکات مهم و کلیدی و اصولی باید رعایت شود تا تراکت و پوستر تبلیغاتی شما به اندازه کافی چشمگیر و جذاب باشد تا بتواند مخاطب های زیادی را برای شما جذب کند و مخاطب را وادار کند تا حتی نیم نگاهی هم به تراکت و پوستر شما داشته باشند بنابراین طراحی از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث می شود که تبلیغات شما مطمئن تر و بازدهی بالاتری داشته باشد.

امروزه با پیشرفت در زمینه تبلیغات و افزایش رقابت های تبلیغاتی در صنایع گوناگون موجب شده است که طراحان حرفه ای بیش از پیش به دنبال نمونه تراکت تبلیغاتی خاص و جذاب باشند به این ترتیب شما میتوانید در سایت آریا لوگو نمونه هایی از تراکت های خلاق را ببینید.

نکات کلیدی طراحی پوستر و تراکت تبلیغاتی

  • تصاویر مناسب در پوستر و تراکت تبلیغاتی
  • تیتر مناسب در تراکت
  • استفاده از فونت های خوانا و جذاب در طراحی تراکت
  • برجسته کردن تخفیف های ویژه و مزیت های شما در تراکت و پوستر
  • محتوای مختصر و مفید در تراکت و پوستر
  • حالت رنگی color modes
  • فرمت فایل خروجی برای چاپ

تصاویر مناسب در پوستر و تراکت تبلیغاتی

تصاویر تاثیر بسیار زیادی در طراحی تراکت شما دارد و شما می توانید با استفاده از تصاویر با کیفیت نظر مخاطب خود را جلب کنید و اثربخشی طرح تبلیغاتی خود را در مخاطب بیشتر کنید.

تیتر مناسب در تراکت

انتخاب یک تیتر ضعیف می تواند تاثیر پوستر و تراکت شما را بسیار کاهش دهد پس برای پیدا کردن یک عنوان مناسب و خوب فکر کنید و در طراحی تراکت از آن استفاده کنید و این تکرار را متناسب با کسب و کار خود انتخاب کنید تا خواننده بتواند با خواندن آن به محتوای تراکت آگاهی داشته باشد که این یعنی همان هدف اصلی از طراحی تراکت است.

نکات کلیدی طراحی پوستر و تراکت تبلیغاتی - آریا لوگو

استفاده از فونت های خوانا و جذاب در طراحی تراکت

فونت نوشته هایی که در طراحی تراکت استفاده می کنید به گونه ای استفاده کنید که با شرایط کاری تان متناسب باشد در طراحی تراکت از فونت های مختلف استفاده نکنید.

نکات کلیدی طراحی پوستر و تراکت تبلیغاتی - آریا لوگو

 

برجسته کردن تخفیف های ویژه و مزیت های شما در تراکت و پوستر

مزیت های مهم کسب و کار خود را بیان کنید و با این طریق از رقبای خود متمایز باشید و خاص دیده شوید که مشتریان می توانندفقط شما را انتخاب کنند و در انتخاب شما تردیدی در آنها وجود نداشته باشد در صورتی که شما تخفیف های ویژه یا مزیت های کسب و کارتان را در تراکت و طرح تبلیغاتی خود برجسته کنید مشتری را به خرید و تماس جلب می کنید.

محتوای مختصر و مفید در تراکت و پوستر

متنی که در داخل تراکت و پوستر قرار می گیرد بسیار کوتاه و مفید انتخاب کنید و این مطلب را چند بار بازخوانی کنید تا مطمئن شوید که مطالب را درست انتخاب کرده اید و مشتری می تواند به راحتی پیام شما را دریافت کند و از وجود هرگونه غلط های املایی و اشتباه آگاه شوید زیرا یک اشتباه تراکت تبلیغاتی شما را بی ارزش خواهد کرد.

حالت رنگی color modes

اشتباه بسیاری از طراحان در طراحی تراکت و پوستر های تبلیغاتی استفاده از مدهای رنگی RGB می باشد که سیستم رنگی آر جی بی که از رنگهای قرمز و سبز و آبی تشکیل شده است مناسب برای صفحات نمایش الکترونیکی مانیتورها و تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند است. فرمت رنگی CMYK که مخفف چهار رنگ زرد سرخ آبی فیروزه ای و رنگ مشکی میباشد این مد رنگی برای چاپ های تبلیغات مناسب است.

 

نکات کلیدی طراحی پوستر و تراکت تبلیغاتی - آریا لوگو

 

فرمت فایل خروجی برای چاپ

فایل آماده شده توسط شما تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد و فرمت فایل خروجی تاثیری در کیفیت چاپ تراکت و پوستر تبلیغاتی شما دارد شما می توانید کارهای چاپی خود را با یکی از فرمت های jpg ‏pdf و tif ذخیره و برای چاپ ارسال کنید مناسب ترین ساختار برای چاپخانه ها که در این نوع فرمت تغییرات ناخواسته در حال نهایی شدن میشود و کیفیت تصاویر هم حفظ می شود فرمت pdf می باشد.

 


لینک های مفید برای شما : 


 

[امتیاز: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
نمایش بیشتر

Mahdi

مهدی نصرتی مدیر سایت آریا لوگو متخصص طراحی گرافیک. من و همکارام خیلی خوشحال هستیم که سهمی از پیشرفت شما در دست ما رقم خواهد خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن