theme wordpress
پایگاه دانش

۶ راهکار برای داشتن برند موفق

 راهکار برای داشتن برند موفق

راهکار برای داشتن برند موفق

  راهکار برای داشتن برند موفق در دنیای امروز بازاریابی کار بسیار سخت و دشواری شده است برای داشتن یک محصول موفق در این پیچیده بازار باید حواستان به همه جوانب باشد و همه رقبای خود را در نظر بگیرید تا بتوانید در این رقابت پیروز از میدان خارج شوید و در این میان علامت تجاری و برند شما خیلی تاثیر در جذب مشتری برای شما خواهد داشت که در این مقاله می خواهیم بایدها و نبایدهای را برای شما آموزش دهیم که در برندسازی موفق به شما کمک خواهد کرد.

برند شناخته شده و دوست داشتنی در نظر مشتری یکی از ارزشمندترین دستاوردهای یک شرکت و برند موفق است و بر اساس تحقیقات انجام شده روی بسیاری از مشتریان شرکت‌های مختلف این نتیجه حاصل شده است که مردم ۹۵ درصد دوست دارند از برنده های نام آشنا و شناخته شده و سابقه‌دار خرید داشته باشند پس داشتن برند موفق منجر به افزایش فروش محصولات پروژه های بیشتر و افتادن سر زبان‌ها خواهد بود.

بنابراین برای رسیدن به یک برند موفق مدت زیادی لازم است و این کاری نیست که با مدت زمان کم به دست آید و چیزی زمانبر باشد و همینطور برای داشتن برند موفق استراتژی ها و راهکارهای زیادی لازم است که شما باید آنها را بدانید و برای داشتن برند موفق و رسیدن به این جایگاه این راهکارها برای شما مفید خواهد بود که روزی برسد جای پای این برندهای مختلف دنیایی جهان بگذارید و برای خودتان نیز پادشاهی بکنید.

 

۶ راهکار برای داشتن برند موفق:

۱-داشتن لوگو برای تثبیت برند در ذهن مشتریان

اولین کار از ۶ راهکار برای داشتن برند موفق داشتن بهترین لوگوی متناسب با فعالیت رشته کاریشما است داشتن لوگوی زیبا و جذاب از اولین شرط تثبیت برند شما در ذهن مشتریان می‌باشد و این را هم بدانید که برند تنها شکل لوگوی شما نیست دارند شما همان چیزی است که پس از شنیدن اسم شما اولین چیزی که از شما در ذهن مشتری برای آن نمایان می شود این برند شما حساب می شود و لوگو تنها نمادی برای بخاطرماندن اسم شما در ذهن مشتریان می‌باشد و معرفی کننده برند شما خواهد بود.

پس در طراحی لوگوی برند خود حساسیت داشته باشید و سعی کنید بهترین طراحی را در شرکتهای معتبر داشته باشید و این را هم بدانید که هر چه هزینه طراحی لوگو بیشتر باشد لوگوی که در نهایت برای شما در راه خواهد شد نیز بهترین خواهد بود ولی اینگونه نخواهد بود بعضی از شرکت ها فقط می خواهند از اسم و رسم شرکت خود استفاده کنند و به همین دلیل هزینه های زیاد برای طراحی از مشتریان می‌گیرند.

 

۲-شناخت کامل مخاطبان خود

دومین کار از ۶ راهکار برای داشتن برند موفق و شرط اساسی و کلی برندینگ ( برندسازی ) شناخت هرچه بهتر مخاطبان و انتخاب مخاطبان مرتبط با محصول تولیدی است و تمرکز بر روی آن می‌باشد قبل از اینکه برند خود را بسازید و انتخاب کنید به این فکر کنید مشتریان و مخاطبان شما چه کسانی هستند و برند شما برای چه کسانی و چه فعالیتی ساخته می شود و چگونه می توانید در یک نگاه فعالیت شما را به مشتریان خود معرفی کند.


خواندن این مطلب را از دست ندهید: برندهای موفق دنیا


۳- هدف است تهیه و ساخت برند خود را مشخص کنید

قیمت ارز شروع فعالیت خود بهترین راه این است که هدف خود را مشخص کنید و مشخص کنید که چنین یازی از مشتریان خود را رفع خواهد کرد تا مخاطبان به برند شما اعتماد کنند و مشخص کنیم که چه ارزشی برای مشتری دارد و دلیل وجود شما برای مشتریان چیست و بعد از مشخص شدن هدف خود از فعالیت تمامی لوگوها و تمامی شعارهای تبلیغاتی خود را بر اساس همین هدفی که انتخاب کردید و مشخص شده است طراحی کنید و فعالیت خود را به نحو احسن به پیش ببرید.

 

۴-از نظرات افراد مختلف استفاده کنید

برای پیشرفته هر چه سریعتر و بهتر و تبدیل به یک برند موفق از نظرات و رویکردهای افراد مختلف هم کارمندان خود و هم افرادی که در بیرون سازمان و یا شرکت شما کار می‌کنند فعالیت می کنند استفاده کنید و به این سوال پاسخ دهید چه نیازی از مشتری را برطرف خواهید کرد با کدام یک از این ها در اولویت قرار دارد در موارد کاری از نظر خودتان برای خودتان نظر دهید از نظر افراد مختلف نیز نظر دهید و به مشورت کردن با افراد مختلف و استفاده از رویکردهای آنها می تواند شما را در تصمیم گیری برای داشتن یک برند موفق آسان تر سازد.

 

۵-شناخت دقیق برندهای مرتبط با صنعت شما

پنجمین کار از ۶ راهکار برای داشتن برند موفق در این گام برندهای بزرگ مرتبط با فعالیت شما را که قبل از شما فعالیت داشتند را بشناسید و از آنها تقلید نکنید تقلید کردن از برندهای موفق از شما کار خوبی برای شما نخواهد داشت و سودی نیز برای شما برای رسیدن به موفقیت نیز نخواهد داشت و مخاطبان شما را یک شاخه یزد به برندی که از او تقلید کرده‌اید نه اینکه شما را یک برند مستقل بشناسند که تازه فعالیت خود را شروع کرده است.

 

۶- مزایا و خوبی های برند خود را به مخاطبان معرفی کنید.

همواره در شرکت های مختلف که هزینه‌های تبلیغاتی زیادی صرف می کنند و بچه های کلانی برای تبلیغات دارند مخاطبان را به سوی خود می‌کشاند و غافل از اینکه این شرکت‌ها گام اثرگذار را استفاده نمی کنند شما می توانید با بهره گیری از این مورد اثر بودجه‌های کلان را در جذب مخاطب کاهش دهید و بتوانید انتخاب مشتری باشید و همواره برای محصولات و تولیدات خود توضیحات و معرفی اجمالی داشته باشید تا مشتریان قبل از خرید بتوانند با آگاهی بیشتری از محصولی که می‌خواهند را خرید کنند انجام دهند و آگاهی داشته باشند از آن چیزی که می‌خواهند بخرند.

 


لینک های مفید برای شما :

[امتیاز: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
نمایش بیشتر

Mahdi

مهدی نصرتی مدیر سایت آریا لوگو متخصص طراحی گرافیک. من و همکارام خیلی خوشحال هستیم که سهمی از پیشرفت شما در دست ما رقم خواهد خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن