[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]
5 دیدگاه 773 بازدید دسته بندی: لینک کوتاه: https://aryalogo.com/blog/?p=7922
انتخاب لوگو مناسب

انتخاب لوگو مناسب

ما در این مقاله میخواهیم راهکارهای انتخاب لوگو مناسب برای شما بگوییم :

لوگو معرف سایت و شرکت و مجموعه فعالیت شما می باشد و انتخاب لوگو مناسب معرف خوبی برای شما خواهد بود و وقتی در بین مردم معروف شوید موجب افزایش مشتری و افزایش مخاطب و فروشتان خواهد شد . لوگو باید ساده باشد و نحوه طراحی ساخت و اجرای آن متناسب با زمینه ی فعالیت شما باشد . مثلا اگر شما در زمینه هنری فعالیت میکنید لوگوی هنری و کارکتر مربوط به هنر شما و رنگ مناسب با فعالیت شما است و در زمینه فروش خودرو لوگویی شبیه به خودرو و اگر در زمینه فعالیت های بانکی و بیمه فعالیت دارید لوگویی طراحی و ساخته شود که به القای حس امنیت برای مخاطبان بشود . در این صورت بسیار مناسب و تاثیر گذار خواهد بود .

رنگ لوگو و فونت استفاده شده در طراحی لوگو بسیار تاثیر گذار خواهد بود. و تصویر مناسب از کسب و کار شما در ذهن مخاطب ایجاد خواهد کرد. رنگ ها نیز در انتخاب لوگو مناسب و طراحی لوگو بسیار مهم هستند و رنگ نشان دهنده احساس متفاوت در ذهن مخاطب می باشد.

۱۰ گام مهم در انتخاب لوگو مناسب و طراحی لوگو حرفه ای

 1. درک کنید که چرا به یک آرم یا نام تجاری یا لوگو نیاز دارید.
 2. هویت برند خود را تعریف کنید.
 3. الهام بخش برای طراحی خود باشید.
 4. رقبای خود را بررسی کنید.
 5. سبک طراحی لوگو و مسیر فعالیت خود را انتخاب کنید.
 6. نوع مناسب آرم و نماد خود را پیدا کنید.
 7. به رنگ توجه کنید.
 8. با طراح خود ارتباط برقرار کنید.
 9. گزینه های آرم خود را ارزیابی کنید.
 10. طراحی آرم خود را با نام تجاری خود ادغام کنید.

انتخاب لوگو مناسب

رنگ ها در انتخاب لوگو مناسب

رنگ ها نیز در انتخاب لوگو مناسب و طراحی لوگو بسیار مهم هستند و رنگ نشان دهنده احساس متفاوت در ذهن مخاطب می باشد. رنگ آبی حس آرامش و امنیت ، رنگ نارنجی مورد پسند بودن عمومی ، رنگ بنفش نشان تنوع و رنگ های قرمز و مشکی توجه برانگیز و موجب جلب توجه مخاطب می شود. بنابراین در طراحی لوگو حرفه ای خود در انتخاب رنگ های نهایی لوگو خود نهایت دقت را به خرج دهید.

در انتخاب لوگو خود دقت کنید زیرا هر اشتباه در اولین انتخاب اشتباه اخر بود و نمی توانید در نیمه راه لوگو و یا نام تجاری خود را تغییر دهید. اگر نیمه راه تغییر دهید همه چیز را از دست خواهید داد.

انتخاب لوگو مناسب

در انتخاب لوگو مناسب خود به نکات زیر توجه کنید :

 • همه چیز را اول کار مشخص کنید.
 • سادگی لوگو و نام تجاری
 • به روز بودن در انتخاب لوگو و طراحی حرفه ای لوگو
 • انتخاب مربوطه به منطقه تجاری ( مناسب برای داخل ایران یا بین الملل )
 • استفاده از نماد ها طراحی لوگو
 • لوگو های رقبای خود را بشناسید.

مشخص کردن هدف در ابتدای مسیر

برای اینکه انتخاب لوگو مناسب و نام تجاری بهتر داشته باشید در ابتدای شروع فعالیت خود ، مسیر فعالیت و هدف‌های نهایی خود را ترسیم کنید. این مهمترین نکته در انتخاب لوگو مناسب و نام تجاری مناسب است. که در آینده تاثیرات بسیار مهمی در روند پیشرفت کاری شما خواهد داشت.

انتخاب لوگو مناسب

سادگی لوگو و نام تجاری

یک مثل قدیمی هست که می گوید سادگی زیبایی می آورد در انتخاب لوگو مناسب ، در انتخاب نام تجاری موفق ، در طراحی لوگو حرفه ای اگر این نکته ساده بودن نام و طرح انتخابی را در نظر بگیرید مطمئن باشید لوگو و نام تجاری شما بهترین لوگو و بهترین نام و در نهایت بیشترین بازدهی را خواهد داشت.

Choosing the right logo

به روز بودن

به روز بودن در انتخاب لوگو مناسب به این دلیل اهمیت دارد که قرار است شما در فضایی کار و رقابت کنید که هیچ گونه محدودیتی ندارد. و باید لوگو را انتخاب کنید که علاوه بر مدرنیته بودن همه جوانب کاری شما را شامل بشود.

منطقه تجاری

در انتخاب لوگو مناسب برای فعالیت خود منطقه محل فعالیت را خود را در نظر بگیرید. اینکه در داخل ایران فعالیت میکنید یا فعالیت بین المللی دارید. همه اینها در بازدهی لوگو و نام تجاری شما تاثیر خواهد داشت. زیرا هر یک از این نماد ها و اعلائم و اسم های که میخواهید انتخاب کنید در مناطق مختلف تفسیر ها و معانی متفاوتی دارند.

نماد ها در اننخاب لوگو مناسب

برای انتخاب لوگو مناسب اگر از نماد ها استفاده کنید بهترین لوگو و نام تجاری را خواهد بود. زیرا نام و لوگو که میخواهید استفاده کنید نام و لوگو را انتخاب کنید که در زمینه و حوزه فعالیت شما باشد که تاثیر گذاری بیشتری را در این حالت دارد. مثلا اگر میخواهید لوگو برای کافه داشته باشید از نماد های فنجان یا دانه های قهوه می توانید استفاده کنید در مثال دیگر برای لوگو رستوران از قاشق و بشقاب و چنگال استفاده کنید.

بررسی رقبای خود

بررسی رقبای خود در انتخاب لوگو مناسب بسیار بسیار بسیار بسیار و بسیار مهم می باشد. که شما می توانید با آنالیز دقیق تر رقبای خود یک قدم از آنها جلوتر باشید. رقبای لوگو را بررسی کنید لوگویی که انتخاب کردند رو نگاه کنید تا چه مقدار موفقیت آمیز بوده و مورد جلب توجه مشتری ها بوده است. ولی این نکته توصیه نمی شود که به هیچ وجه از آنها کپی برداری کنید یا شبیه به آنها مسیر فعالیت خود را بچینید.

انتخاب لوگو مناسب

باید ها و نباید های انتخاب لوگو مناسب و طراحی لوگو 

 • لوگو باید منحصر به فرد باشد
 • لوگو و نام تجاری اگر تک کلمه ای باشد بهتر است.
 • لوگوهایی ترکیبی در ذهن بیننده به آسانی میمانند
 • لوگو های ترکیبی برای شرکت های تازه تاسیس بسیار مفید است.
 • تکراری نبودن نام انتخابی
 • راحتی تلفظ اسم انتخابی
 • راحتی خواندن لوگو طراحی شده
 • نام تجاری در طراحی لوگو به کار برده شود.
 • انعطاف پذیری نام تجاری و لوگو طراحی شده .
 • از نظرات مخاطبین و مشتریان خود استفاده کنید.
 • در آخر هم حتما از هویت بصری استفاده کنید.

Choosing the right logo

اگر در سفارش طراحی لوگو حرفه ای خود این نکات را به کار ببرید حتما لوگو برای شما طراحی خواهد شد که بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

و برای داشتن لوگو حرفه ای حتما در شرکت های طراحی لوگو حرفه ای ثبت سفارش طراحی لوگو انجام دهید.

 

 

لطفا اگر نظر و راهکارهای مفید دیگری هم دارید با ما در بخش نظرات در میان بگذارید. 

شما هم دیدگاهی ارسال کنید
تعداد نظرات در انتظار تایید: 1
 1. Avatar میلاد اصغری گفت:

  ممنونم …

 2. Avatar میلاد اصغری گفت:

  ببخشید من یه شرکتی رو تازه میخوام تاسیس کنم میخواستم از شما چند تا سوال بپرسم در مورد انتخاب لوگو مناسب و در مورد طراحی لوگو چطور میتونم باهاتون حرف بزنم

  1. در خدمتتون هستیم . میتونین از طریق شبکه های اجتماعی با همکاران ما در تماس باشین . و شماره ۰۹۱۹۲۳۱۵۸۰۴ در شبکه های اجتماعی و تماس مستقیم برای مشاوره در خدمتتون هستیم.

 3. Avatar میلاد اصغری گفت:

  خیلی مفید بود ممنون از شما