[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
6 دیدگاه 720 بازدید دسته بندی: لینک کوتاه: https://aryalogo.com/blog/?p=7492
تاثیر لوگو در موفقیت کسب و کار

تاثیر لوگو در موفقیت کسب و کار

تاثیر لوگو در موفقیت کسب و کار چگونه است آیا تاثیری در میزان موفقیت کسب‌وکار دارد برای داشتن بازاریابی موثر در بازار کار یکی از این راه‌ها داشتن لوگوی جذاب و منحصر به فرد برای کسب و کار خودتان است. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که تغییر و یا کپی برداری از لوگو و نماد دیگران به هیچ عنوان به اتفاق خوبی برای شما نخواهد بود.

آمارها نشان می دهد که موضوع طراحی لوگو از نظر شرکت های مختلف و کمپانی ها خیلی مورد بحث و اهمیت قرار دارد و در اینترنت سرچ های بسیار زیادی در مورد طراحی لوگو حرفه ای انجام می شود که داشتن لوگو حرفه ای و جذاب برای کسب و کار و شرکت و کمپانی شما بسیار حیاتی به موضوعی بسیار مهم است که باید از هر نظر داشتن لوگو را برای خود مورد بررسی قرار دهید.

تاثیر لوگو در موفقیت کسب و کار ها

نماد ها در طراحی لوگو

آمارها نشان می‌دهد که استفاده از نمادها در طراحی لوگو برای کسب و کار خود بسیار جذاب تر از حالتی است که فقط نام تجاری شما در استفاده و طراحی شده است زیرا وقتی که از نمادها در طراحی لوگو  خود استفاده می کنید جذاب تر شده و مشتریانی با برن شما سرو کار دارند بهتر در ذهن آنها جای می شود ولی در حالی که وقتی که استفاده از نام تجاری خود استفاده می‌کنید مشتری بیشتر مواقع مورد سردرگمی قرار می گیرد که این برند با این نام متعلق به چه نوع فعالیتی است.

به عنوان مثال لوگو اپل نسبت به نوکیا بیشتر در ذهن مخاطبان باقی مانده است.

لوگو یک ابزار کلیدی در موفقیت شما

داشتن لوگو و آرم یک ابزار کلیدی در ارتباط با کسب و کار هاست که معنی و مفهوم زمینه فعالیت و دیگر اطلاعات توضیحی شرکت را در نگاه اول به مخاطب نشان می‌دهد لوگو مزایای عملکردی یک برند را به صورت نمادین بازتاب می‌کند و از این طریق به مخاطبان این امکان را می دهد که هر چه بیشتر با این برند آشنا شوند و ارتباط برقرار کند. لوگوهایی که بیشتر از طبیعت الهام گرفته می‌شود. در طراحی خود بیشتر در ذهن مخاطب باقی خواهند ماند و تاثیرگذاری بیشتری دارند ولی در طراحی این لوگوها باید دقت داشته باشیم که زمینه فعالیت شرکت را به خوبی منعکس کنند و به مخاطب نشان دهند.

مایکروسافت یک نمونه خوب از طراحی لوگو را برخوردار است که در طراحی خود از پنجره با رنگ های مختلف استفاده شده است.

ترکیب رنگ در طراحی لوگو

در طراحی لوگو ترکیب رنگ یک مسئله بسیار مهم و حیاتی است زیرا معنی ترکیب های رنگی و معانی رنگ ها از خود نشان میدهند در مخاطب تاثیر گذاشته و در شناساندن برند تاثیر زیادی دارد. در طراحی لوگو حرفه ای  یک عنصر مهم و حساس به شمار می آید.

طراحی لوگو پیچیده یا طراحی لوگو ساده

داشتن یک لوگوی ساده مانند لوگوی شرکت میتسوبیشی نسبت به یک لوگوی بسیار پیچیده تاثیر بیشتر قابل درک دارد… در طراحی لوگو برای یک کسب و کار نمی توان تمامی رویکردها را در نظر داشت تنها چیزی که باید مورد توجه قرار بگیرد نیازهای مشتری و هدف ما در بازار هدف می باشد.

لوگو گران قیمت و یا لوگو ارزان

در مورد تعرفه های طراحی لوگو هم براتون اینطوری بگم دیدین تا حالا یک جنس مرغوب رو یه قیمت خودش یعنی بالاتر از جنس های پایین تر از خودش خریده باشین ولی یک جنس نامرغوب رو در حد جنس با کیفیت براتون به اصطلاح انداخته باشن.

پس در مورد طراحی لوگو هم اینو در نظر بگیرین که کیفیت طراحی لوگو براتون مهم باشه. که یک شرکت هم طراحی لوگو حرفه ای و هم طراحی لوگو ارزان انجام می دهد. ولی کیفیت طراحی این دو تا لوگو باهم زمین تا اسمان فرق دارند. در طراحی لوگو حرفه ای کیفیت کاری و ایده طراحی بسیار عالی انتخاب می شود براتون ولی در طراحی لوگو ارزان کیفیت کار و ایده حرفه ای در حد طراحی لوگو حرفه ای را انتظار نداشته باشید.

نکات کلیدی در طراحی لوگو حرفه ای

  • محتوا : استفاده از نمادها نسبت به آنها بیشتر معرفی خواهد بود
  • مفهوم و معنی : لوگوی مناسب باید نشان دهنده مزایای عملکرد محصول باشد
  • رنگ لوگو : در انتخاب رنگ خود حساسیت بیشتری به خرج دهید
  • پیچیدگی : شکل های ساده بیشتر در ذهن مخاطب باقی می ماند تا شکل های پیچیده
  • فرم شکل:  شکل های زاویه دار مناسب آقایان شکل های خمیر مخصوص خانمها
  • نماد ها : نماد ها و وکتور های استفاده شده در طراحی لوگو تاثیر بسیاری دارد.
  • و خیلی نکات ریز دیگر در طراحی لوگو تاثیر دارند .